Dorafin

Doradca potrzebny od zaraz

Jak spośród ofert kilkudziesięciu banków, instytucji finansowych, firm ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych, wybrać produkt najbardziej odpowiadający naszym wymaganiom? Na zachodzie takie problemy pomaga rozwiązać osobisty doradca finansowy. Czy wiesz, że najwięcej tracimy z powodu niewiedzy.  

Wiedza jest dzisiaj najbardziej cennym "towarem". Jest rzeczą nie możliwą, abyśmy wiedzieli wszystko. Fachowość polega na wyspecjalizowaniu się w konkretnym temacie, lecz jeżeli ktoś poświęcił bardzo dużo czasu i pieniędzy na zdobycie wiedzy, niechętnie wówczas, dzieli się nią z innymi. Chyba, że na niej zarobi. Zależy tylko kto za to zapłaci?   

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale za usługi doradcy finansowego, klient nic nie płaci. Chętnie wyjaśnimy skąd jesteśmy finansowani, podczas spotkania z Państwem. Tak więc, korzystajcie z wiedzy innych, póki co, nic więcej za to nie płacicie. Każdy zna porzekadło: Pieniądze szczęścia nie dają. Różnie się z nim zgadzamy i różnie je w życiu potwierdzamy. Jedni od razu wydają wszystko, tłumacząc, że pieniądze nie idą w parze ze szczęściem. Drudzy twierdzą, że jakość życia zależy nie tyle od posiadanych pieniędzy, ile od tego, w jaki sposób i na zaspokojenie jakich potrzeb je wydamy. Niemal przez całe życie mamy regularne wpływy finansowe, poczynając od kieszonkowego, poprzez własne zarobki, na świadczeniu emerytalnym kończąc. Pieniądze są niezbędne. Dzięki nim zaspokajamy potrzeby materialne. Spełnienie niektórych z nich jest konieczne: zakup żywności, lekarstw i ubrań, opłata za czynsz.

JAK SIĘ POŁAPAĆ W TYM GĄSZCZU?

W dzisiejszych czasach, ocieramy się o coraz więcej różnych instytucji finansowych oraz firm, które korzystając z niewiedzy klientów, wykorzystują ich dla swoich zysków. Dlatego zaistniała potrzeba powstania na rynku specjalistów, czyli doradców finansowo-ubezpieczeniowych,  którzy to analizują rynek finansowy i wyszukują najlepsze firmy oraz rozwiązania dla swoich klientów.
W Europie zachodniej zawód osobistego doradcy finansowego jest znany już od wielu lat. Np. MLP, czołowa niemiecka firma zajmująca się personalnym doradztwem finansowym, ma ponad 350 tys. klientów i zatrudnia 1,7 tys. pracowników. Zaś w Wielkiej Brytanii poprzez sieci niezależnych doradców sprzedaje się 80% polis ubezpieczeniowych i 60% jednostek funduszy inwestycyjnych. Cieszą się tam oni dużo większym zaufaniem niż agenci ubezpieczeniowi, sprzedający produkty tylko jednej firmy. Rozrastający się w imponującym tempie krajowy rynek finansowy sprawia, że i u nas coraz większą rację bytu ma nieznany dotąd zawód osobistego doradcy finansowego, który mając doskonałe rozeznanie na rynku usług finansowych, a jednocześnie znając sytuacje rodzinną i materialną swego klienta, pomaga mu wybrać produkt „skrojony” na miarę.


JAK TO WYGLĄDA NA ZACHODZIE ?

Profesjonalny doradca finansowy ma pod opieką nie więcej niż kilkudziesięciu klientów. Rozpoczynając z kolejnym, najpierw odbywa z nim rozmowę, pyta czy ten ma rodzinę, którą chce jakoś zabezpieczyć, czy chce oszczędzać na emeryturę, czy lokuje pieniądze krótkoterminowo, czy raczej w długim terminie, ile zarabia, czy są to stałe, czy zmienne dochody, jakie ma wydatki, plany zawodowe, oczekiwania finansowe. Na tej podstawie ustala ryzyko, które klient jest w stanie zaakceptować. Dopiero wówczas dobiera odpowiedni, najlepiej „dopasowany” do potrzeb klienta produkt lub cały portfel produktów. Na tym nie kończy się współpraca – doradca, co jakiś czas pojawia się w domu swego klienta i przedstawia mu najbardziej interesujące nowe produkty, koryguje wspólnie z nim strategię finansową.*
*„Twój Pieniądz”, nr 9 / grudzień 2000 r.

KORZYŚCI
  • Bezpieczeństwo kapitału - współpracujemy  tylko z renomowanymi Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych będącymi pod nadzorem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
  • Zysk - dostęp do wielu ofert i stały nadzór nad opłacalnością poszczególnych inwestycji, czy kosztami kredytów pozwala każdemu z Was powiedzieć TO SIĘ OPŁACA,
  • Wygoda - to nie Wy jeździcie od banku do banku ale nasz doradca, posiadając pełna wiedzę na temat Waszych potrzeb i możliwości, zaprezentuje ofertę uszytą na miarę,
  • Oszczędność czasu – dostęp do wszystkich produktów finansowych z jednej ręki w połączeniu z osobistym doradcą, który zna Waszą sytuację, oczekiwania i możliwości jest niezastąpiony,
  • Prestiż - nie każdy może posiadać osobistego doradcę finansowego, a głównym tego powodem jest to, że nie ma on świadomości potrzeby jego posiadania.
  • Dostęp do najnowszych informacji z rynku finansowego - ma się je z najpewniejszej ręki czyli, otrzymacie informacje od osobistego doradcy.
  • Doświadczenie - działamy na rynku doradztwa finansowego od 1999 roku.