Dorafin

Edukacja finansowa

Najcenniejszym towarem XXI wieku jest informacja. To stwierdzenie dotyczy Twoich finansów prawdopodobnie bardziej niż czegokolwiek innego...
Coraz częściej słychać żądania różnych grup zawodowych domagających się wyższych zarobków, niejednokrotnie łączone z argumentacją braku wystarczających środków do życia czy też ogólnego ubóstwa. Z drugiej strony wyniki badań świadomości finansowej Polaków wskazują, że nie potrafimy właściwie zarządzać własnymi pieniędzmi. 
Dotyczy to zwłaszcza osób o niskich dochodach. Związek pomiędzy ubóstwem a umiejętnością racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami jest wyraźny.

Tylko niecałe 5% społeczeństwa świadomie edukuje się w temacie finansów osobistych. Efektem tego jest nadmierna konsumpcja, zadłużanie, niepotrzebne wydawanie pieniędzy, a wynikiem jest to, że ludzie borykają się z problemem braku pieniędzy przez całe życie.

Naszym celem, zawartym w misji firmy, jest edukacja finansowa społeczeństwa. Ta swoista szkoła oszczędzania i zarabiania pieniędzy pozwala uzyskać nowe spojrzenie na świat finansów osobistych. Edukując polskie społeczeństwo zapewniamy podstawę do racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji o własnych finansach.
Jak oszczędzać z głową, żeby wydatki nie przekroczyły dochodów?
Umiejętność właściwego wybrania ubezpieczenia, kredytu, czy też konta w internetowym banku pozwoli Ci zaoszczędzić duże kwoty i skorzystać z naprawdę wygodnych i dostosowanych do Ciebie rozwiązań.