2012 rok to dla banków czas zmian, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych, ponieważ od stycznia weszły w życie nowe przepisy Komisji Nadzoru Finansowego. To zaowocowało spowolnieniem w rozpatrywaniu wniosków o kredyty hipoteczne i mniejszą liczbą udzielanych kredytów.  

logoAliorO kredyty hipoteczne znacznie trudniej, nie zawsze można znaleźć dla siebie korzystne rozwiązania w tej dziedzinie pod kątem kosztów, nie otrzyma się również tak wysokiego kredytu jak jeszcze jakiś czas temu. Osoby, które planują kupno mieszkań, powinny zatem nieco zmienić swoje plany w 2012 roku.

Z czym jest to związane? Od początku 2012 roku w życie weszła Rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego, zbiegło się to również z momentem podwyżek marż w wielu bankach, co dotyczy w dużej mierze kredytów walutowych, których dostępność jest też o wiele niższa. Nie możemy dostać ich już w DnB Nord, PKO BP, Kredyt Banku, Credit Agricole. Żeby ubiegać się o kredyt walutowy trzeba nieraz mieć przychody powyżej 10 000 złotych miesięcznie!

Reasumując, dzisiaj trzeba się nabiegać, aby znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny a nie mając odpowiedniej wiedzy i przygotowania można uzyskać kredyt najmniej dla klienta odpowiedni. Dlatego jak w przypadku ubezpieczeń, warto skorzystać z firmy, która ma doświadczenie, poszuka i pomoże w załatwieniu odpowiedniego kredytu, np. hipotecznego czy samochodowego.

Coraz bardziej popularny jest Leasing, bardzo konkurencyjny do kredytu. Co jest lepsze - leasing czy kredyt ? Jest to najczęściej zadawane pytanie, na które nie ma szybkiej i niestety jednoznacznej odpowiedzi.  

RAIFFEISEN-LEASING-ZGASZANIE-SZKD-ZGOSZENIE-SZKODY
http://www.rl.com.pl/dla-firmy

Leasing jest to prosta, szybka i dostępna alternatywa w stosunku do kredytu bankowego przy finansowaniu zakupu środków trwałych. Na podstawie umowy leasingu, leasingodawca umożliwia leasingobiorcy korzystanie z wybranego przez niego przedmiotu w określonym terminie, w zamian za ustalone raty leasingowe. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma zagwarantowaną możliwość nabycia użytkowanego przedmiotu leasingu za ustaloną wcześniej cenę wykupu. Leasing w polskim prawie definiuje artykuł 709 Kodeksu Cywilnego.